Jsem Stanislav Blaha, šťastný manžel a otec 3 dětí. Hradišťák až do morku kostí. Naše rodina žije v Hradišti od pradávna, já jsem se tu narodil v roce 1969 a prožil zatím celý dosavadní život. Je to tady prostě moje srdeční záležitost.

Vyrůstal jsem na sídlišti Mojmír – nikdy nezapomenu na to, kolik tady bylo možností na hraní a kolik ovocných stromků se tu dalo zdolávat pro „sklízení“ úrody.:) Na Mojmíře žiju dodnes a radost mi dělají nejen vzpomínky na krásné dětství, ale i to, jak moc se naše město za posledních několik let posunulo dopředu. Hradiště žije! Děkuji všem, kteří se na tom podílíte. Vy jste naše město.

Na vysokou jsem šel na VUT do Brně, na strojní fakultu, ale hned po škole jsem se vrátil zpět domů – do Hradiště. Po revoluci jsem začal s vlastním podnikáním, díky kterému jsem dobře poznal celou Moravu. I díky této zkušenosti jsem proti přebujelým daním a poplatkům a nejsem ani zastáncem EET. Podnikatelé a živnostníci mají mít od státu pokoj.

Do politiky jsem vstoupil v roce 1998, když se mi nelíbilo, jakým směrem se situace u nás vyvíjela a věděl jsem, že pokud se má něco změnit, musím začít u sebe. Od roku 2002 jsem se postupně stal zastupitelem, radním, místostarostou a od roku 2014 jsem hrdým starostou. A v roce 2017 jsem získal i mandát poslance, takže se za zájmy slováckého kraje a Hradiště nově biju i v Praze.

Když mám aspoň chvíli volno, jdu na fotbal, na ryby, jezdíme s manželkou Martinou na kole, nebo posedíme s přáteli u dobrého vína. Když už jsme u toho vína a koníčků – přátelé o mně říkají, že jsem i špičkový zpěvák. To ovšem znamená, že zpívám jen, když mám špičku. Tak zpěv raději už moc nepraktikuju.  🙂